O nas

 

Zaczęło się od Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy. Dostaliśmy gotowy pomysł i zaczęliśmy działać. Początek był trudny – jak zazwyczaj bywa, ale na szczęście nam się udało. Większość pracy przy tworzeniu radia możemy zawdzięczać jego redaktorowi naczelnemu oraz zastępcy. Bez nich, ich zawziętości, ambicji i pozytywnego nastawienia pewnie nic by się nie udało. Było mnóstwo pracy, spraw do załatwienia, papierkowej roboty, ale na szczęście dali radę.
Kiedy wszystko ze strony prawnej i organizacyjnej było dopięte na ostatni guzik zaczęła się prawdziwa praca dziennikarzy – nowicjuszy, którzy również musieli przejść przez ciężkie początki zebrań i ustaleń. Każdy mógł (a nawet powinien) wymyślić nazwę swojej audycji oraz w kilku słowach opisać jakimi tematami miałby się zajmować. I w taki sposób zaczęły się nagrania. Na początku w kiepskiej jakości, z kilkoma problemami technicznymi, ale wszystko da się naprawić i ulepszyć.
Aktualnie nasze grono znacznie się rozrosło. Przybywa do nas coraz więcej chętnych, a wiadomo – im nas więcej, tym lepiej i weselej. Radio zaczyna być coraz bardziej popularne wśród młodzieży. Muzyka jest bardzo zróżnicowana, dziennikarze mają mnóstwo pomysłów na prowadzenie audycji i świetnie sobie radzą, pomimo iż niektórzy znich po raz pierwszy stoją po tej drugiej stronie mikrofonu. Staramy się nawiązywać jak najwięcej kontaktów z młodymi, dopiero zaczynającymi kapelami, tzw. kapelami garażowymi, gdyż uważamy, że to jest właśnie oryginalne, młodzieżowe granie. Z całych sił i do utraty tchu szukamy takowych kapel, nie tylko bydgoskich. Wkładamy bardzo dużo pracy i serca w rozwój radia i naprawdę świetnie się przy tym bawimy. Nie ma nic lepszego niż robienie tego co się lubi z nowo poznanymi i jednocześnie świetnymi ludźmi, którzy również to lubią!

SPOT – OMG RADIO